Hypotéka na byt Hypotéka na byt Hypotéka na byt Hypotéka na byt Hypotéka na byt Hypotéka na byt Hypotéka na byt Hypotéka na byt
Výše hypotéky (celé koruny):
Doba splatnosti (celé roky):
Úroková sazba (aktuální sazby zde):
Výsledná splátka:

HYPOTÉKA NA BYT - KOMPLIKACE

Vybrali jste si byt a plánujete využít hypoteční úvěr. Víte, co Vám může zkomplikovat Vaše vysněné bydlení?

1. Pozor na věcná břemena
Pečlivě si prostudujte výpis z katastru nemovitostí, kde bývají všechna zapsaná věcná břemena uvedena. Nejobvyklejším a nejproblémovějším věcným břemenem u bytu je věcné břemeno doživotního užívání, zpravidla prodávající strany. V tomto případě Vám banka nemusí byt jako vhodnou zástavu vzít a úvěr by musel být zajištěn jinou nemovitostí. Všechna věcná břemena, která zatěžují byt, můžou mít negativní dopad na výši odhadní ceny. Výjimkou můžou být věcná břemena související s provozem byt nebo domu – například inženýrské sítě (PRE, plyn, vodovody apod.).

2. Pozor na zástavní práva
Banky akceptují nemovitosti pouze s vyjasněnými právními vztahy. Byt nesmí být zatížen zástavním právem žádné třetí osoby a možnost převodu bytu nesmí být omezena. Pokud si na prodávaný byt bral hypotéku i původní majitel, musí Vám původní banka dát souhlas se zřízením dočasného zástavního práva ve druhém pořadí. Po zaplacení ceny za byt (a tedy po té, co je hypotéka původního majitele splacena) se banka původního majitele vzdá své zástavy a zástava Vaší banky se posune na první místo. Obdobný postup je v případě developerských projektů, když developer využívá projektové financování.

3. Pozor na existenci bytové jednotky
Bytová jednotka musí existovat buď jako zkolaudovaná a nebo rozestavěná. Opět pečlivě prostudujte výpis z katastru nemovitostí. Výjimku tvoří nákup bytu v developerském projektu, kde je nastaveno financování.

4. Pozor na přístup k bytovému domu, kde bytovou jednotku kupujete
Zpravidla bývá přístup zajištěn veřejnou komunikací (například ve vlastnictví obce nebo města). Je-li přístup přes soukromý pozemek, musí být zřízeno věcné břemeno průjedu, nebo přístup musí být zajištěn vhodnou nájemní smlovou. V opačném případě by byl byt pro banku nevhodnou zástavou.

Přiďte se bezplatně poradit, zda-li nákup bytu je právně čistý a bezpečný. Vyhnete se tím zbytečným komplikacím a problémům. Většina z nás kupuje byt jenom jednou, tak proč nemít radost z nového bydlení!

Jméno:
E-mail:
Mobil:
Město:
Vzkaz:
Datum a čas:
Výše hypotéky :
Preferovaná splatnost hypotéky (max. do 70 let věku):
Platil(a) jste vždy řádně své splátky:
Varianta hypotéky:
Váš-email:
Vaše telefonní číslo:
HYPOTÉKA NA POZEMEK HYPOTÉKA NA REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKA NA DŮM HYPOTÉKA NA DRUŽSTEVNÍ BYT HYPOTEČNÍ KALKULAČKA NOVOSTAVBY PRAHA
Hypotéka na byt